Wisc-R Zeka Testi

Günümüzde çocuklarımızın zeka seviyelerinin erken yaşta tespitini yapmak, onların eğitim yaşamları ve gelecekteki kariyerleri açısından oldukça önemlidir. Alanında uzman tarafından doğru şekilde yapılan bir zeka testi, sizin de çocuğunuzun geleceğini olumlu yönde etkileyebilir. En güvenilir ve en doğru sonuçları veren zeka testlerinden olan Wisc-R Zeka Testi 6 ila 16 yaş grubu arasındaki çocuklara rahatlıkla uygulanabilen ve onların zihinsel aktivitelerini en doğru biçimde ölçen bir testtir. Uygulaması bireysel bir biçimde olup yaklaşık 1 – 1,5 saat sürmektedir.

 

Bu testin uygulanması esnasında, katılımcı çocuğa yöneltilen sorulara uygun yanıtlar istenir ve test bireysel olarak yapılır. Sözel bölüm ve performans bölümü olmak üzere iki ayrı bölümden oluşan Wisc-R Zeka Testi, beş ana, altı alt testten oluşmaktadır. Ayrıca, uygulama esnasında her alt testin birer yedeği de her ihtimale karşı hazır bulundurulmaktadır.

Test sonucu, katılımcı çocuğun sözel, performans ve genel zeka puanlarını ortaya koyar. Ardından uzman, bu puanlar neticesinde ebeveynleri bilgilendirerek, çocuk için en doğru eğitim – öğretim metotlarını ifade eder. En güvenilir zeka testlerinden biri olan Wisc-R Zeka Testi, farklı yetenek alanlarının sorgulanmasında kullanılması, yorumlama kabiliyetinin ölçümü açısından açık olması, yorumların belirgin olması ve sonuçlarının iyi birer yönlendirme aracı olarak kullanılması açısından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ülkemizde de son yıllarda çokça tercih edilen Wisc-R Zeka Testi, genel bir yetenek puanı ortaya koyduğu için de güvenilirliğini artırmaktadır. Wisc-R Zeka Testi, öğrenme güçlüğü ve disleksi gibi öğrenme bozukluklarının da erken teşhisinde oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. Üstün yetenekli birçok çocuk üzerinde akademik düzeyde çalışmaları bulunan kurumlar ve üstün yetenekli çocuklara eğitim veren okullar tarafından kullanılan bu test, çocuğunuzun bir uzmandan alacağı en önemli danışmanlık hizmetlerinden biridir.

Wisc-R Zeka Testi’nin uzmanlarından olan Psikolog Dr. Sinem Malkoç Bodrum Wisc-R Zeka Testi denince akla gelen ilk isimlerden biri olup çocuğunuza bu alanda danışmanlık yapabilecek profesyonel ve deneyimli bir uzmandır.
Eğer siz de Bodrum’da bir Wisc-R Zeka Testi danışmanlığı almak istiyorsanız hemen iletişime geçebilirsiniz.

WİSC-R ve WİSC-4 TESTİ Bodrum merkezimizlerimizde Uzman Klinik Psikolog Dr.Sinem Malkoç tarafından Zeka Testi (WISC-R TPD Sertifikası) ile uygulanmaktadır.

Wisc-R Zeka Testi danışmanlığı hakkında bilgi ve randevu için bize ulaşın.

Posts not found

Bodrum zeka testi – Bodrum Wisc-R Zeka Testi [/su_highlight]