Bodrum’da aile dizimi yapılıyor mu ?

Bodrum’da Aile Dizimi Klinik Uzman Psikolog Dr. Sinem Malkoç tarafından verilmektedir. Eğer siz de Bodrum’da Aile Dizim konusunda bir araştırma içerisindeyseniz Bodrum psikolog bu konuda size uzman kadrosuyla yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.Aile dizimi hakkında detaylı bilgi ve randevu için tıklayınız.

Aile Dizimi Nedir?

Aile Dizimi, ailenin kuşaklar boyu birbirine görünmez bir bağla bağlı oluğunu gören bir anlayış olup, Familien Aufstellung adıyla 90’lı yıllarda Almanya’da ortaya çıkmıştır. Hellinger olarak da bilinen Aile Dizimi , ferdin yaşadığı sorunların büyük bir kısmına hatta hepsine içinden çıktığı ailenin sebep olduğunu kabul eder ve bu kabulle kişinin sorunlarını çözmeye odaklanır.

Psikolojik problemler ve kaygı bozuklukları, Aile Diziminin maksimum uygulandığı alandır. Psikotip hastalık sahibi kişiler bu danışmanlığa bir psikiyatrist refaketinde katılmalıdır. Tıp, bugünkü gelişimi ile kanser dahi tüm hastalıklarda ruhsal faktörlerin önemini kabul etmiştir. Bu yönde de Aile Dizimi yapılabilmektedir.

Ayrıca bir tek bireysel olarak değil kurumsal olarak da Aile Dizimi yapılmaktadır.

Kurumsallaşmış organizasyonlarda bozulan sistemler bu yöntem sayesinde onarılır ve bu sayede verimde bir artış sağlanır. Aile Dizimi yönteminin uygulandığı öteki alanlar ise bireysel koçluk ve bireysel dizim alanlarıdır. Bu alanlarda kişinin iş yaşamında ve toplumsal yaşamında alacağı kararların doğru olma mümkünlığı artırılır. Fert, kaygı, ağır yük ve stresten arındırılır. Böylelikle başarısı artar.

Aile Dizimi nasıl Yapılır?

Dizimi danışanın isteğine nazaran sadece olarak yürütülebildiği şeklinde, 6 – 8 kişilik gruplar ile de yapılabilir. Bu yöntemle, danışan sorununu dile getirdikten sonra, aile üyelerini ve bununla beraber kendisini temsil edecek birisini grup içinden seçer ve yerine oturur. Temsilcilerin oluşturduğu aile üyelerinin her birinin sırası, aile sisteminin durumunu gözler önüne serer. Oluşan bu duygu durumu danışanın memnuniyetini, şiddet ve öfkesini, bu duygularının biçimini, karakter özelliklerini ve genel vaziyetini açığa çıkarır. Bir süre sonra danışan kendini temsil eden şahsın yerine geçtiğinde oluşan duygu durum değişikliği ile gerçek duygularının çakışma içerisinde olduğunu görür ve problemlerının çözüm yollarını idrak eder.

Kendinizde yada Aile bireylerinde anlam veremediğiniz psikolojik problemler ”Aile Dizimi ” ile çözülebilir mi ?

Aile Dizimi bireylerin gerek sosyal hayatlarında gerekse iş hayatlarında sebebini çözemedikleri problemler yaşadıklarında başvuracakları bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer sizinde sebebini bilemediğiniz problemleriniz var ise mutlaka Aile Dizimini deneyin.

Çünkü Aile Dizimi, psikolojide “ağır travmalar” olarak adlandırılan göç, savaş, soykırım, cinayet yada doğum sırasında ölüm gibi etkenlerin kalıtsal olarak size aktardığı problemleri ortadan kaldırmanıza destek verir ve sizin aileniz kanalıyla gelen bu ruhsal etkilerden arınmanızı sağlar.

Bir ihtimal farkında bile olmadan çocukluktan kalma travmalarınız, sizi danışmanlık sürecinin merkezine alan ve çözüm odaklı hareket eden Aile Dizimi yardımıyla ortadan kalkmaktadır.